Az OpenAI már a “forradalmi” GPT-3 nyelvi modellje (bővebben: Qubit) bemutatásakor is lenyűgözte a terület iránt érdeklődőket, most pedig előjöttek a Codex nevű programozás-támogató AI-val, mely 12 programozási nyelven ért, és szóban vagy írásban kiadott parancsokat kódol és futtat le valós időben.
Az alábbi videóban egy egyszerű űrhajós játékot rak össze a demonstrátor szóban kiadott parancsokkal:
Az OpenAI blogján a következőt írják a Codex-ről: “Létrehoztuk az OpenAI Codex továbbfejlesztett változatát, az AI rendszert, amely a természetes nyelvet fordítja kódra. A mai naptól kezdve elérhetővé tettük API-n keresztül, privát bétában.
A Codex működteti az egy hónappal ezelőtt a GitHubbal közösen elindított GitHub Copilotot is. A több mint egy tucat programozási nyelvben jártas Codex ma már képes az egyszerű parancsok természetes nyelven történő értelmezésére és a felhasználó nevében történő végrehajtására. Lehetővé teszi a természetes nyelvi felület kialakítását a meglévő alkalmazásokhoz.
Most arra hívjuk a vállalkozásokat és a fejlesztőket, hogy az API-n keresztül építsenek az OpenAI Codexre.” A Codex waitlistre itt lehet feliratkozni.
A programozóknak azért lesz még dolga
Már a fenti videóból is kiderül, hogy a parancsok megfelelő kiadásához azért kell tudni programozni, hiszen a logika ismerete nélkül nem is tudná, hogy mit és milyen sorrendben mondjon. Az is sejthető, hogy egyelőre csapatmunkát igénylő komplex szoftvert nem ezzel fognak összerakni. Még.
Az OpenAI Codex persze még közel sem 100%-os, pont ezért lehet a bétára jelentkezni, hogy a fejlesztői visszajelzéseken keresztül fejleszthessék a rendszert. Hosszú távon az API-t cégek fogják használni belsős használatra vagy kiindulási alapként saját programozást támogató megoldásukhoz.
Hosszú távon ez és más hasonló megoldások gördülékenyebb programozást tesznek majd lehetővé alacsonyabb belépési küszöb mellett. Ez pedig számtalan vállalkozásnak válik majd hasznára világszerte.
A futuretrends.hu oldalon főleg technológiával és befektetéssel kapcsolatos bejegyzéseket találsz, melyek ismeretterjesztési céllal születnek.